Aliazh 201/ UNS N02201 N4 Aliazh nikeli pa qepje/ Tub i salduar me sipërfaqe BA/AP

Përshkrim i shkurtër:

Nickeli 201 është versioni me karbon të ulët të Nickel 200. Për shkak të përmbajtjes së tij të ulët të karbonit, Nikeli 201 nuk i nënshtrohet brishtësisë nga karboni ose grafiti i precipituar në mënyrë intergranulare kur ekspozohet ndaj temperaturave nga 315 deri në 760℃ për një kohë të gjatë nëse materialet karbonike nuk janë në kontakt me të.Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Materiali: UNS N02201
Standardi: ASTM B161/163, ASTM B 168/B 906
Diametri i jashtëm: 6mm-355.60mm
Trashësia e murit: 0.75mm-20.00mm
Sipërfaqja: Pjekja e ndritshme/ Pjekja dhe turshi
Teknologjia: Tërhequr në Ftohtë / Rrotullim Ftohtë
NDT: Testi i rrymës turbulluese ose hidraulike
Inspektimi: 100%
Paketimi: Kuti ose pako kompensatë
Sigurimi i cilësisë: ISO & PED & AD2000
Lloji:Samless & Salduar

 

Nikel 201 Përbërja kimike

%

Ni

Fe

C

Mn

Si

S

Cu

min

99

maksimumi

0.4

0.02

0.35

0.35

0.01

0.25

%

Ni

Fe

C

Mn

Si

S

Cu

min

99

maksimumi

0.4

0.02

0.35

0.35

0.01

0.25

Nikel 201 Vetitë fizike

Dendësia8,89 g/cm3
Gama e shkrirjes1435-1446℃

nickel alloy pipe tube (41)

Karakteristikat:

Nickeli 201 është versioni me karbon të ulët të Nickel 200. Për shkak të përmbajtjes së tij të ulët të karbonit, Nikeli 201 nuk i nënshtrohet brishtësisë nga karboni ose grafiti i precipituar në mënyrë intergranulare kur ekspozohet ndaj temperaturave nga 315 deri në 760℃ për një kohë të gjatë nëse materialet karbonike nuk janë në kontakt me të. Prandaj, është një zëvendësues për Nickel 200 në Aplikacionet mbi 315℃. Megjithatë, ajo vuan nga brishtësia ndërkokrrizore nga komponimet e squfurit në temperatura mbi 315℃. Peroksid natriumi mund të përdoret për t'i ndryshuar ato në sulfate për të luftuar efektin e tyre.

Aplikimet:

Komponentë elektronikë, avullues kaustikë, varka me djegie dhe shufra pllake.


  • E mëparshme:
  • Tjetër:


  • E mëparshme:
  • Tjetër:
  • TOP